КЗ Знаменівський ЗДО "КАЗКА" Піщанської сільської ради Новомосковського району Дніпропетровської області

Сторінка музкерівника

РОЛЬ МУЗИКИ У ЖИТТІ ДИТЯЧОГО САДКА

Музичне виховання дошкільнят здійснюється не тільки під час занять, свят, розваг, але і в години дозвілля, самостійних ігор, під час прогулянок, ранкової гімнастики і т. д.

Включення музики в повсякденне життя дітей в умовах дитячого садка повинно визначатися умілим та чітким керівництвом вихователя, який, враховуючи цілі та завдання виховання, а також схильності, інтереси дітей та їх можливості, самостійно і за допомогою музичного керівника підбирає музичний репертуар, припускаючи включення його в різноманітні моменти життя дитини.

Вихователю необхідно так організувати життя дітей у групі, щоб воно стало яскравіше, різноманітніше, щоб знання, отримані дітьми у процесі навчання на музичних заняттях, різноманітні враження від навколишнього могли бути самостійно ними застосовані. З цією метою вихователь заздалегідь продумує можливі варіанти використання музики в повсякденному житті дітей, домагаючись природного, невимушеного її включення в дитячу діяльність.

ЛЮДИНА, ЯКА ВОЛОДІЄ ВІДЧУТТЯМ РИТМУ, ЗДАТНА РАЦІОНАЛЬНО ОРГАНІЗУВАТИ СВОЇ ДІЇ У ПРОСТОРІ ТА ЧАСІ, ПІДВИЩУВАТИ ЖИТТЄВИЙ ТОНУС, ВПЛИВАТИ НА СТАН СВОГО ЗДОРОВ'Я, БУТИ ПИЛЬНОЮ ТА ВНУТРІШНЬО ЗІБРАНОЮ. РІВЕНЬ ВІДЧУТТЯ РИТМУ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ПОСТІЙНОЇ РОБОТИ НАД РИТМІКОЮ СВОЇХ РУХІВ ЗА ДОПОМОГОЮ МУЗИЧНО-РИТМІЧНИХ І ФІЗИЧНИХ ВПРАВ, ОСОБЛИВО В ДОШКІЛЬНОМУ ВІЦІ.

САМЕ РИТМІКА ПОЄДНУЄ В СОБІ ДУХОВНЕ ТА ФІЗИЧНЕ, СПРИЯЄ ГАРМОНІЙНОМУ РОЗВИТКУ ДУШІ І ТІЛА, ВИХОВУЄ КРАСУ ТА ЩЕ БІЛЬШЕ ПОВ'ЯЗУЄ ДИТИНУ З ПРИРОДОЮ.

Роль хореографії у житті дитини

Мета: сприяти індивідуальному становленню особистості дитини під впливом цінностей хореографічного мистецтва, сформувати елементарні основи хореографічної культури, працювати над набуттям дитиною системи танцювальних навичок, а також творчих умінь успішного їх застосування, засвоєнням елементарної техніки танцювальних рухів і танців. Спрямовувати роботу на розвиток ритмічності й емоційної виразності танцювальних рухів, відчуття характеру музики, засобів музичної виразності, форми музичного твору і відтворення їх у рухах і вправах. Виховувати бажання красиво виконувати танцювальні рухи, змінювати рухи, вигадувати і застосовувати варіанти танцювального руху у різноманітних життєвих ситуаціях.